Průvodce stránkami

Ve vyhledávači jsou zadány jízdní řády všech pravidelných mezinárodních autobusových spojů s odjezdy z/do ČR. Upozorňujeme, že některé zastávky jsou na znamení a nemusí být bez zakoupené jízdenky obsluhovány!!! U autobusů na Slovensko, na kterých platí celá řada výjimek z mezinárodní autobusové přepravy, a u některých zahraničních dopravců jsou zpřístupněny jen vybrané linky.

VYHLEDÁNÍ SPOJE

Celý postup lze kdykoliv přerušit, rezervaci či objednávku jízdenky lze i po jejím dokončení bezplatně zrušit.

00. ZADÁNÍ - zadáte parametry hledaného spoje
01. VÝBĚR SPOJE - JÍZDNÍ ŘÁDY - vyberete si ze spojů splňujících Vaše zadání ten nejvhodnější, vyberete si z existujících tarifů a rozhodnete se, chcete-li učinit objednávku nebo rezervaci
02. REZERVACE / OBJEDNÁVKA - vyplníte údaje nezbytné k rezervaci nebo vystavení a doručení jízdenky, zvolíte si způsob platby; tímto krokem si jízdenku buď nezávazně rezervujete (tzn. později ještě musí následovat objednávka) nebo přímo objednáte
03. POTVRZENÍ REZERVACE / OBJEDNÁVKY

PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Registrace není nutná ani povinná, jen zpřístupňuje historii rezervací a objednávek jízdenek a dává možnost je snadno měnit, rušit nebo opakovat.

04. VÝHODY REGISTRACE - uložené kontaktní údaje, přístup k historii Objednávek a Rezervací
05. JAK SE REGISTROVAT
06. ZAPOMENUTÉ HESLO
07. MOJE OBJEDNÁVKY - přehled všech dosavadních Rezervací a Objednávek, možnost je měnit, rušit či opakovat


Detailní popis jednotlivých kroků:

00. ZADÁNÍ

  • typ jízdenky -  ve vyhledávací tabulce v záložkách nahoře zvolíte typ jízdenky - JEDNOSMĚRNÁ, OTEVŘENÁ ZPÁTEČNÍ (t.j. obousměrná jízdenka, kde cesta tam je na konkrétní datum a cesta zpět není určená a zůstává k pozdějšímu upřesnění; open jízdenka) nebo PEVNÉ DATUM NÁVRATU (obousměrná jízdenka na konkrétní datum při cestě tam i zpět)
  • nástupní město nebo stát - vyberte ze seznamu nástupní město
  • cílové město nebo stát - obdobně zadejte i tuto položku
  • datum odjezdu - lze zadat ve formátu D.M.YYYY nebo výběrem z kalendáře

01. VÝBĚR SPOJE - JÍZDNÍ ŘÁDY

Pokud požadovaný autobusový spoj neexistuje, budou Vám nabídnuty možnosti, které lze využít (jiný den či spojení z jiného města).

Pokud požadovaný autobusový spoj existuje, zobrazí se všechna nalezená spojení - počet vyhledaných spojů najdete v rámečku vpravo nahoře.

U jednotlivých spojů jsou uvedeny jejich základní detaily a existující tarify jízdného (Přepravní řád, Zavazadla a Stornopodmínky následují v dalším kroku). Doplňte požadovaný počet jízdenek a pokračujte volbou REZERVOVAT (touto cestou jen předběžně na určitou dobu rezervujete místo) nebo OBJEDNAT (touto cestou můžete jízdenku koupit).

Chcete-li změnit parametry vyhledávání, můžete využít volbu „O den dříve“ nebo „O den později“ nebo znovu vyplnit Parametry hledání. Nesplnil-li žádný spoj Vaše představy, kontaktujte nás, prosím, s Vaším požadavkem. Rádi Vám pomůžeme vyhledat co nejvíce vyhovující spoj nebo nejbližší obsluhované město.

02a. REZERVACE

Zobrazí se detaily požadovaného spoje včetně informace o zavazadlech, stornopodmínkách a kompletní Přepravní řád dopravce. Registrace není nutná, ale pokud  se přihlásíte, kontaktní údaje se předvyplní (viz níže). Máte-li jakýkoliv požadavek, lze ho uvést do kolonky Vzkaz.

02b. OBJEDNÁVKA

Zobrazí se detaily požadovaného spoje včetně informace o zavazadlech, stornopodmínkách a kompletní Přepravní řád dopravce.

Vyberte preferovaný způsob úhrady jízdného - je-li některá platební metoda neaktivní, nelze ji pro tento konkrétní spoj použít (např. proto, že by požadovaná platba nebyla připsána na účet včas). Pokud Vám vzhledem k termínu odjezdu nebyl umožněn způsob platby, který Vám vyhovuje, prosím, kontaktujte nás k individuální domluvě (tel. 608 339 718) - umožní-li to technické podmínky prodeje a Vaše požadavky, rádi Vám vyjdeme vstříc. Jízdenky jsou zasílány e-mailem, při platbě přes internetové bankovnictví nebo kartou je můžete obdržet již do 15 min. po úhradě.

Registrace nebo přihlášení není nutné, ale pokud se přihlásíte, kontaktní údaje se předvyplní - jinak je třeba je vypsat. Máte-li jakýkoliv požadavek, lze ho uvést do kolonky Vzkaz.

V části Cestující vyplňte jméno osoby, která bude cestovat. Prosíme o uvedení data narození, v některých zemích ho vyžadují místní úřady.

Provedením objednávky objednávající vyslovuje souhlas s Přepravním řádem dopravce a Obchodními podmínkami. I po učinění tohoto kroku máte samozřejmě možnost Vaši rezervaci či objednávku před vystavením jízdenky bez jakýchkoliv poplatků zrušit (e-mailem, telefonicky, osobně).

Všechny Vaše osobní údaje jsou chráněny a poskytnuté kontakty nejsou nikdy zneužívány k zasílání jakýchkoliv nevyžádaných zpráv s výjimkou zpráv v přímé souvislosti s realizací objednávky či dotazy klienta.

03. POTVRZENÍ REZERVACE / OBJEDNÁVKY

V tomto kroku máte možnost si zobrazit detaily Vaší rezervace nebo objednávky jízdenky. E-mailem budete vyrozuměni o dalším postupu: při rezervaci / objednávce přijaté v rámci pracovní doby obdržíte potvrzení na Váš e-mail nejpozději do 1 hod. po jejím provedení. U rezervací / objednávek provedených mimo pracovní dobu  a ve dnech pracovního volna Vám bude potvrzení zasláno do následujícího pracovního dne. Platby kartou bývají na většině autobusových spojů zpracovány i mimo pracovní dny (je uvedeno před zadáním platby).

V případě plně obsazeného spoje Vám nabídneme náhradní řešení a podle Vašich pokynů a požadavků dále řešíme Vaši objednávku. Byla-li již provedena on-line platba za jízdenku na plně obsazený spoj nebo nedostupný akční tarif a nevyhovuje-li Vám nabídnuté náhradní řešení, platba za jízdenku je obratem poukázána zpět na Váš účet v plné výši.

Nejpozději do následujícího pracovního dne po připsání platby za jízdné na náš účet  budou jízdenky  odeslány e-mailem, poštou či expresní poštou na požadovanou adresu (během pracovní doby jsou elektronické jízdenky odeslány zpravidla do 30 min. po úhradě jízdného).

04. VÝHODY REGISTRACE

Registrací získáte přístup do sekce Moje objednávky (viz níže) a uložení Vašich kontaktních údajů - není pak nutné je při každé rezervaci/objednávce  znovu opakovat. Pokud budete chtít některý z kontaktních údajů změnit, jednoduše se přihlásíte a při rezervaci či objednávce je změníte - tento změněný údaj se uloží.

05. JAK SE REGISTROVAT

Klikněte na "Přihlášení" (lišta vpravo nahoře), zvolte nabídku "Registrujte se". Po zadání e-mailu a hesla (alespoň 6 znaků) Vám bude na vyplněný e-mail zaslána zpráva s odkazem, kde registraci potvrdíte.

06. ZAPOMENUTÉ HESLO

Klikněte na "Přihlášení" (lišta vpravo nahoře), zvolte nabídku "zapomenuté heslo". Po zadání e-mailu Vám bude na tento e-mail zaslána zpráva s odkazem, kde si zvolíte nové heslo.

07. MOJE OBJEDNÁVKY

Po "Přihlášení" se na liště vpravo nahoře zpřístupní volba "Moje objednávky", kde jsou přehledně zobrazeny všechny Vaše zadané rezervace a objednávky. V detailu každé rezervace máte možnost rezervovanou jízdenku objednat, změnit nebo zrušit. V detailu každé objednávky máte možnost tuto objednávku zrušit. V detailu zrušené rezervace či objednávky lze snadno rezervovat či objednat tentýž spoj s jiným datem.

Při jakýchkoliv problémech nebo nejasnostech neváhejte nás, prosím, okamžitě kontaktovat. Rádi Vás našimi stránkami provedeme a zodpovíme všechny Vaše dotazy.